Strona główna / Zapowiedzi / Wojsławice: Żywe dzieła sztuki – nadchodzi VIII Festiwal Bonsai i Suiseki!

Wojsławice: Żywe dzieła sztuki – nadchodzi VIII Festiwal Bonsai i Suiseki!

Najbliższy weekend w dolnośląskim Arboretum Wojsławice (filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego) upłynie pod znakiem dalekowschodniej harmonii, precyzji i wielkiej pasji. W dniach 27–28 czerwca odbędzie się tam wyczekiwany VIII Festiwal Bonsai i Suiseki. Organizowane we współpracy z Polską Asocjację Bonsai wydarzenie to jedyna w swoim rodzaju okazja, by podziwiać miniaturowe drzewka będące owocem wieloletniej pracy ludzkich rąk oraz naturalne, poetyckie formy kamieni suiseki.

Komfortowe zwiedzanie i czereśniowy sad

Organizatorzy zadbali o pełen komfort wszystkich odwiedzających. Cała główna wystawa oraz kiermasz unikalnych okazów zlokalizowane są w specjalnych budynkach wystawowych. Dzięki temu nawet letnia, upalna pogoda nie będzie przeszkodą w spokojnym, rodzinnym i odświeżającym oglądaniu ekspozycji.

Po zachwyceniu się kunsztem mistrzów, koniecznie trzeba zarezerwować czas na spacer po samym ogrodzie. Wojsławicki starodrzew oferuje kojący, głęboki cień, a na spacerowiczów czeka wyjątkowa, sezonowa niespodzianka. Właśnie teraz obficie owocuje tamtejszy sad czereśniowy, a jego pyszne owoce są w pełni dostępne do skosztowania dla wszystkich zwiedzających!

Rozkład jazdy – co przygotowano w programie?

Sobota, 27 czerwca

  • 09:00–18:00 – Wystawa bonsai & suiseki oraz Kiermasz bonsai (doskonała okazja do zakupu własnego drzewka).
  • 10:00 – Oficjalne, uroczyste otwarcie VIII Festiwalu Bonsai.
  • 10:30 – Prelekcja „Klony w Japonii” – Przemysław Bednarz (PL).
  • 12:45 – Główny pokaz formowania Bonsai w wykonaniu mistrza – Carlos van der Vart (NL).
  • 14:15 – Tajemniczy GOŚĆ – intrygująca niespodzianka przygotowana dla publiczności.

Niedziela, 28 czerwca

  • 09:00–17:00 – Wystawa bonsai & suiseki oraz Kiermasz bonsai.
  • 10:00 – Prelekcja „Kusamono, shitakusa, Jiita” – Bogdan Pociask (PL).
  • 12:00 – Pokaz formowania Bonsai w wykonaniu uznanych polskich twórców: Bartosza Warwasa, Jerzego Pinkiewicza oraz Bartosza Koblańskiego.
  • 12:45 – Profesjonalne omawianie wybranych kompozycji bonsai członków klubu, które poprowadzi Carlos van der Vart (NL).

To idealny pomysł na weekendowy, czerwcowy relaks na świeżym powietrzu połączony z obcowaniem z niezwykłą, żywą sztuką. Niezależnie od tego, czy sami próbujecie swoich sił w uprawie miniaturowych drzewek, czy po prostu szukacie urokliwego miejsca na udany weekend – Arboretum Wojsławice to w te dni najlepszy kierunek!

Karolina Osińska-Marcińczyk, fot. AI

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *