A gdyby tak spędzić letnią noc pod rozgwieżdżonym niebem i wśród pohukiwania sów. Dzięki Nadleśnictwie Jugów to możliwe. W wyznaczonym obszarze m.in. w lasach Przygórza można zanocować i poczuć prawdziwą bliskość natury.
Kilka lat temu Nadleśnictwo Jugów przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad roku trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”. Bardzo szybko nocowanie na łonie przyrody stało się popularne i co roku przyciąga chętnych, którzy chcą spędzić noc pod rozgwieżdżonym niebem. Również w tym roku nadleśnictwo zachęca do leśnych nocowanek. Hamak, śpiwór i niezapomniane przeżycia pod gwiazdami gwarantowane.
Na stronie nadleśnictwa znajdują się wszelkie informacje dotyczące zasad nocowania w lasach gminy Nowa Ruda, a także wyznaczone do tego obszary z mapkami.
Agnieszka Góralczyk
Foto: ilustracyjne, pixabay.com












